Nagroda dla prof. Jana Michalika

10.05.2016
Z radością informujemy o nagrodzie Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych dla najlepszej książki o teatrze wydanej w roku 2015 przyznanej Profesorowi Janowi Michalikowi za książkę "Tadeusz Pawlikowski. Legenda, człowiek, dzieło". Patronem nagrody jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a zwycięzcę wybierają członkowie Towarzystwa w głosowaniu internetowym.
więcej o Nagroda dla prof. Jana Michalika

Wokół książki Władysława Krogulskiego

07.01.2016
Katedra Teatru i Dramatu zaprasza na spotkanie wokół książki Władysława Krogulskiego pt. "Notatki starego aktora. Przewodnik po teatrze warszawskim XIX wieku" W rozmowie udział wezmą: Beata Guczalska, Mariusz Lesław Krogulski, Grzegorz Mielczarek Środa, 13 stycznia 2016 r., godz. 17.00, sala 42, ul. Gołębia 16
więcej o Wokół książki Władysława Krogulskiego

Zapraszamy na wystawę „Tadeusz Pawlikowski i jego teatr"

12.10.2015
Wystawa czasowa Tadeusz Pawlikowski i jego teatr przygotowana przez zespół oddziału teatralnego Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Dom pod Krzyżem poświęcona jest osobie pierwszego dyrektora Teatru Miejskiego w Krakowie oraz Teatru Miejskiego we Lwowie. Choć ma wymiar przede wszystkim historyczny, jest również pretekstem i zaproszeniem do dyskusji nad rozwojem współczesnej sztuki teatru.
więcej o Zapraszamy na wystawę „Tadeusz Pawlikowski i jego teatr"
konferencje

Konferencja poświęcona Tadeuszowi Pawlikowskiemu

12.10.2015
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na konferencję poświęconą Tadeuszowi Pawlikowskiemu. Podczas dwudniowej konferencji można będzie posłuchać znakomitych badaczy teatru z całej Polski. Przedstawią oni fenomen teatru Pawlikowskiego z różnych, często nieoczekiwanych perspektyw, ukazując nie tylko jego wielowymiarowość i ponadczasowość, ale i związane z nim kontrowersje.
więcej o Konferencja poświęcona Tadeuszowi Pawlikowskiemu

projekt-jarocki.blog.pl

12.10.2015
Ubiegły sezon teatralny 2014/2015 w Starym Teatrze, poświęcony Jerzemu Jarockiemu, zainspirował studentki Wiedzy o teatrze, działające przy Kole Naukowym Teatrologów UJ, do zbadania twórczości i dziedzictwa kulturowego tego wybitnego polskiego reżysera. Owocem ich działalności są liczne wywiady z osobowościami teatralnymi, takimi jak Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska czy Jan Englert, a także z wykładowcami Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ze studentami PWST w Krakowie.
więcej o projekt-jarocki.blog.pl