Materia Prima. 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Bieguny Kultury

Termin: 14.02.2015 - 28.02.2015

zapraszamy do udziału w MATERIA PRIMA. 3. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRU FORMY. BIEGUNY KULTURY – wydarzeniu unikalnym na skalę światową. Proponujemy starannie wyselekcjonowane spektakle w wykonaniu dwunastu wybitnych teatrów z: Francji, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rosji, Włoch i Polski – przedstawienia atrakcyjne, malownicze, widowiskowe. W ramach Festiwalu wystąpią światowej sławy teatry, obecne na najbardziej prestiżowych festiwalach, laureaci znaczących nagród. Większość z nich zagości w Polsce po raz pierwszy!

Zapraszamy także na sesję naukową „Teatr formy w twórczości Tadeusza Kantora, Józefa Szajny i Jerzego Grotowskiego"

23.02.2015 (poniedziałek) – Teatr Groteska – kawiarnia

W programie:

9:00 – 9:30 Otwarcie wystawy: Teatr formy w twórczości Tadeusza Kantora, Józefa Szajny i Jerzego Grotowskiego. Materia Mundi

Koncepcja wystawy: dr hab. Tadeusz Kornaś (Uniwersytet Jagielloński)

Projekt  i opracowanie graficzne wystawy: Rafał Leśniak

9:30– 14.00  Sesja naukowa

Prowadzenie sesji: dr hab. Tadeusz Kornaś (Uniwersytet Jagielloński)

Referaty:

dr hab. Katarzyna Fazan (Uniwersytet Jagielloński) „Kantorowskie wynalazki: między przedmiotem magicznym a maszyną"

dr Joanna Puzyna-Chojka (Uniwersytet Gdański) „Gry z realnością w teatrze Józefa Szajny"

prof. dr hab. Dariusz Kosiński (Uniwersytet Jagielloński) „Rzeczy-wistość Akropolis"